
Котеджні селища економ-класу – що це?
На ринку заміської нерухомості котеджні селища економ-класу сьогодні займають досить великий сегмент. Вже канули в минуле стереотипи про те, що за межами міста не може бути комфортного життя. Останнім часом селища даного типу активно заселяються молодими сім’ями, які усвідомлено йдуть до цього. Не дивно і те, що вимоги до такого житла серйозно посилилися. Відомо, що існує кілька важливих характеристик, відповідно до яких, котеджні селища можуть стати конкурентоспроможними. Однак в першу чергу варто визначити, що являє собою така забудова, та ще й з припискою «економ-клас».
Найдоступніше житло для тих, хто вирішив переїхати ближче до природи, є будинки в котеджних селищах економ-класу. Основна їх відмінна риса – це розмір ділянки. Він може варіюватися від 6 до 10 соток (за стандартом). Як правило, при проектуванні будинку, його площа співвідноситься з площею ділянки як 1:10. Виходячи з цього, можна відзначити, що котедж економ-класу зможе похвалитися розміром від 60 до 100 квадратних метрів. Максимум цей показник може збільшитися до 150 метрів квадратних.
Однак це ще не все. Сучасне котеджне селище повинен відповідати ряду вимог. До них варто віднести:
наявність підведених комунікацій. Необхідний мінімум для комфортного проживання людей повинен включати в себе центральне водопостачання, електропостачання, газопостачання та каналізація.
наявність інфраструктури. Вона передбачає розміщення в безпосередній близькості аптек, торгових центрів, шкіл, дитячих садів, кафе, ресторанів, зони відпочинку, сервісної служби.
огорожу по периметру, КПП і відеоспостереження.
керуюча компанія повинна взяти на себе облаштування і прибирання території. При цьому сума, яку виплачуватиме кожне домоволодіння, не повинна перевищувати 3-5 тисяч рублів.
Крім того, в котеджному селищі економ-класу обов’язково повинна бути транспортна доступність (маршрутне таксі, електрички). На жаль, сьогодні наявність транспортного зв’язку з подібним селищем значно збільшує вартість нерухомості. Сукупність багатьох чинників призводить до того, що попит на житло в котеджних селищах набагато нижче, ніж пропозиція.
Переваги котеджних селищ економ-класу.
Придбання будинку в котеджному селищі економ-класу – це, безумовно, вигідне капіталовкладення. За порівняно скромні гроші можна отримати гідне житло в красивому місці. Крім того, у покупця завжди є вибір. Він може купити вже готовий будинок або ж ділянку, на якому сам зведе свою “фортецю”. В обох випадках він отримує вигоду.
Важливо і те, що всередині селища завжди розвивається інфраструктура. Вона може бути не такою великою як в категорії преміум-класу, але наявність КПП, будівель, призначених для управління комплексом, аптечного пункту та магазину обов’язкова.
Як показує статистика, сучасні споживачі вважають за краще купувати порівняно невеликі будинки (в один або ж півтора поверху). Це, в першу чергу, пов’язано з витратами на утримання. Якщо великі котеджі – це, відповідно, чималі витрати, то за користування невеликим будинком доведеться платити набагато менше. Часто плату за комфорт в котеджному селищі можна порівняти з платою за комунальні послуги в міській квартирі.
Варто відзначити і те, що в будинках такого типу завжди є електрика, підведений газ і водопостачання. Телефонні лінії, а також підключення до мережі Інтернет проводяться в індивідуальному порядку. Наявність свого поста охорони дозволяє жителям котеджів не турбуватися про свою безпеку – вона забезпечується цілодобово.
Однак найвагомішою перевагою котеджних селищ економ-класу є можливість придбати за цілком скромні гроші хороший будинок в екологічно чистому місці. Такі міні-населені пункти виносяться за межі міста і дозволяють кожному насолодитися тишею і свіжим повітрям. Однак віддаленість від великих міст не так велика, що теж є важливим фактом. Кожен житель, використовуючи громадський або особистий транспорт, може в стислі терміни дістатися на роботу, до навчального закладу або будь-яке інше місце.
Перспективи розвитку ринку котеджних селищ економ-класу.
Все та ж статистика показує, що з кожним роком в котеджні селища економ-класу заселяється все більша кількість людей. Багато з них втомлюються від міської суєти, бетонних «коробок-будинків», вихлопних газів і шуму. Таке прагнення бути ближче до природи дозволяє забудовникам розширювати межі свого бізнесу. Однак вимогливі покупці теж вносять свою лепту – за затрачені гроші вони хочуть отримувати якісні котеджі і розвинену інфраструктуру.
Аналітики розцінюють перспективи розвитку ринку котеджних селищ як цілком успішні. Більшість фахівців прогнозує, що незабаром забудовники переорієнтуються на зведення селищ виключно економ-класу.
Крім того, фахівці передбачають, що істотні зміни в динаміці розвитку котеджних селищ можуть внести програми іпотечного вкладення. Також багато аналітиків відзначають, що незабаром стандарти економ-класу дещо зміняться. Завдяки цьому, покупці зможуть купувати ділянки з більшими, ніж зараз, розмірами. Інфраструктуру в межах споруджуваних селищ також планується активно розширювати.
Що стосується ситуації на даний момент, то, на превеликий жаль, темпи будівництва сьогодні досить великі. Це тягне за собою ряд проблем, в тому числі і заселення мешканців у той час, коли інфраструктура ще не розвинена зовсім або частково. Тим не менш, це не заважає споживачам змінювати свою думку про заміське житло на його користь. Вже зараз багато городян розуміють, що будинок за межами мегаполісів – це вигідно, а іноді навіть дешевше, ніж придбання нерухомості в місті. Фахівці відзначають, що дана тенденція буде зберігатися і протягом наступних років, що, знову-таки, позитивно вплине на розвиток ринку котеджних селищ економ-класу.
Показово і те, що навколо практично всіх великих міст є запаси вільної землі, яка в подальшому і буде використовуватися для забудови. Крім того, економічна ситуація в країні дозволяє сподіватися на іноземних інвесторів, які із задоволенням вкладають свої гроші в котеджні селища. Це зовсім не означає, що даний сегмент буде розвиватися в кількісному напрямку. Навпаки, сьогодні всі сили спрямовані на те, щоб запропонувати споживачеві якісний продукт, який прослужить не один десяток років завдяки продуманому проекту.